Archiwum 19 września 2006


wrz 19 2006 Co piszczy na scenie kabaretowej
Komentarze: 1

Kabaret Moralnego Niepokoju

Spotkaliśmy się w Warszawie, ale tak naprawdę pochodzimy z całej wschodniej Polski - od emanujących surowym pięknem Dywit koło Olsztyna, przez urokliwe i zanurzone w dzikiej melancholii Siedlce, aż po malowniczo położoną pod Łańcutem wieś Markowa. Domem kabaretu stała się jednak, zrównana z ziemią w krwawej pacyfikacji powstania Warszawa, o której mieszkańcy innych miast nie draśniętych ani jednym pociskiem, mówią bezmyślnie, że jest brzydka i zła.

Kabaret Moralnego Pokoju po wstępnym ukształtowaniu się składu, dołączyli do niego profesjonalni muzycy, choć także studenci naszego wydziału. W takim gronie postanowiliśmy spróbować naszych sił w jakimś konkursie. Całą wiedzę o publicznym rozśmieszaniu czerpiąc z telewizyjnych programów Starszych Panów, kabaretu Potem, Stanisława Tyma i Dudka wyruszyliśmy na eliminacje PAKI do Radomia, a potem na jej finał do Krakowa. Tam, nie dość że poznaliśmy pana Tyma, to jeszcze z jego rąk odebraliśmy nagrodę Grand Prix, zaś od kabaretu Potem nagrodę środowiska kabaretowego. Ponieważ nikt z nas nie miał wtedy dzieci, mogliśmy śmiało powiedzieć - to nasz najszczęśliwszy dzień w życiu.

Od 1996 r. Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawił cztery programy:
1. Sonata Metafizyczno - Rozrywkowa premiera IV 96
2. Parada Uniesień czyli metafizyka na świeżym powietrzu premiera IV 97
3. Czarny Kot premiera IV 98
4. La Granda Maniana premiera IV 00

Kabaret Moralnego Niepokoju
Wymagania Techniczne

7 mikrofonów na statywach (minimum 5) 1 linia do gitary (najlepiej z D-boxem) 2 odsłuchy 5 krzeseł scenicznych bez oparć na ręce (najlepiej gięte czarne lub brązowe) odpowiednie oświetlenie (co najmniej dwa reflektory o mocy 500 W każdy)

blogkabaret : :